Péče o kůži, srst a drápy - alergie psa a kočky

Péče o kůži, srst a drápy – alergie psa a kočky

Kůže zvířete tvoří mohutnou bariéru, která zabraňuje průniku mikroorganismů a škodlivých látek do těla. Tato bariéra je tvořena srstí, vlastní kůží, kožním mazem a bakteriemi, které trvale žijí na povrchu kůže a nijak neškodí. Kůže má také výraznou imunitní funkci, podílí se na termoregulaci, je zásobárnou vody, vitamínů, tuků, elektrolytů a dalších látek.
Srst zdravého psa (kočky) by měla být hladká, lesklá a přiléhavá. Stav srsti může být ovlivněn kožním nebo celkovým onemocněním. Srst je potom matná, šupinatá, rozcuchaná, dochází ke ztrátě srsti, objevují se různé „vyrážky“ a zvíře se může škrábat.

Častým kožním onemocněním jsou alergie psa a kočky.
Alergie psa a kočky na bleší kousnutí:

 • jedná se o nejčastější alergické onemocnění u psů a koček, které se projevuje svědivou dermatitidou. Jde o neadekvátní imunologickou reakci na alergeny obsažené v bleších slinách. Na psovi nebo kočce žijí pouze dospělé blechy, jinak celý vývojový cyklus probíhá mimo psa v jeho prostředí. Za normálních podmínek trvá celý vývojový cyklus 21 dní, ale kukly mohou přežívat až jeden rok. Jedna dospělá oplodněná samička je schopna během dvou měsíců zamořit prostředí 20 000 dospělci a 160 000 nedospělými blechami v různém stupni vývoje Proto je nutné na eliminaci blech používat preparáty s dlouhodobým účinkem, abychom postupně zlikvidovali i blechy, které se postupně líhnou.

  Atopická dermatitida u psa a kočky:

  • atopická dermatitida psa a kočky je geneticky podmíněné svědivé kožní onemocnění, kdy vyvolávající příčinou jsou převážně inhalované alergeny z prostředí (pyl, části mrtvých roztočů z domácího prachu, spory plísní atd.), které by u zdravého jedince žádné onemocnění nezpůsobily.

   Alergie psa a kočky na krmivo:

   • alergie psa a kočky na krmivo způsobuje svědivé onemocnění kůže, kdy alergickou reakci vyvolává antigen obsažený v potravě zvířete. Nejčastějšími alergeny jsou hovězí maso, kravské mléko a mléčné produkty, sója, vepřové maso atd. K terapii toho onemocnění se využívají hypoalergenní diety.
Nevíte si rady?
Zeptejte se nás telefonicky
nebo e-mailem.
+420 774 742 123
info@rajkrmiv.cz

 

Novinky

 

Anketa

Jakého dopravce preferujete ?
Hlasovalo 3879 lidí

Chcete jako první vědět o novinkách a akcích?
Přihlaste se k odběru.

 

 

Advantix

Foresto